Okey Oyna

Okey odalarında Okey Oyna

Haydi şimdi okey zamanı! Okey oyna ve yeni arkadaşlar edin, bu zevki birlikte yaşa. Okey sitemiz dünyanın çeşitli yerlerinden insanlarla veya yeni, eski demeden arkadaşlarınızla Canlı Okey oynama fırsatı sunuyor.

Online Okey

Hemen Şimdi arkadaşlarınla Okey Oyna Yüzlerce oyuncunun bulunduğu okey salonumuzda yeni oyun arkadaşları ile birlikte okey oynayın, doyasıya sohbet etmenin tadını çıkarın. Okey sitemiz Türkiye'nin çeşitli yerlerinden bağlanan insanlarla, okey oynayarak vaktinizin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Sitemiz sizlere ücretsiz şekilde okey oynama imkanı sunmaktadır.

Facebookta Okey nasıl oynanır

1 sene önce - Admin tarafından Ekledi - 1587 Kez Okundu

Facebook üzerinden Okey oyunu oynama

Merhaba arkadaşlar, bilindiği üzere sosyal medya devlerinden birisi olan Facebook milyonlarca kişiye hitap etmektedir. ve mobil okey olarak da devam etmektedir.

facebook okey oyna
facebook okey oyna

Facebook içerisinde bulunan online oyunlardan birisi olan Okey oyunu sizler için nasıl oynanacağını anttık.

Faceboook’ta okey nasıl oynanır, Sizlere bu yazımız içerisinde facebookta okey gibi büyük sosyal medya üzerinden okey oyununa nasıl giriş yapa bileceğinizi ve girdikten sonra nasıl oynaya bileceğiniz hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Herkesin bildiği gibi aslında facebook insanların farklı kültürlerden ve dinden mezhepten gözetmeksizin başka insanlarla iletişim kura bilmesi.

Bilgi alış verişlerinde buluna bilmesini amaçlayan bir sosyal ağ olarak faaliyete. 2004’yılında Harvard Üniversitesi 2006’yılı devresi öğrencisi olarak bilinen Mark Zuckerberg, tarafından kurulmuştur.

Asıl amacı kendi okuduğu okul olan harvard öğrencileri için kurduğunu bilsek bile zamanla bu topluma yayılarak dünyanın her yerinde aktif olarak kullanılan büyük sosyal ağı olarak yer almaktadır.

Hal böyle olunca bir çok kullanıcı artık bir çok arayışını ve incelemelerini facebook üzerinden yapmaya başlamıştır.

Bunlardan biride eğlence sektöründe ciddi yere sahip olan okey oyunudur. Peki facebookta okey oyunu nasıl oynanır ve oynamak için neler yapılır?

Facebookta Okey Oyunu Oynama

Facebook üzerinde neredeyse yüzlerce okey oyunu bulunmakta. Ancak çoğu sosyal ağ. Kullanıcısı doğru okey adresini bulması ve oynaması hayli zaman kaybına sebep olduğunu beyan etmektedir.

Okey sitemiz olarak sizlere bu imkanı sunmak ve sizlerin bu yükünü hafifleterek eğlencenin tadını çıkarmanız için yardımcı olmaya çalışacağız.

Yapılması gereken şeyler; Öncelikle facebook resmi sitesini ziyaret etmeniz gerekmektedir.

Sayfaya giriş yaptıktan sonra hesabınız ile sonraki adımda yapmanız gereken okey sayfamızı bulmak olacak; facebook sayfamız bu sayfamızı beğenerek bizleri takip ede bilir.

Sitemizde güncel olarak duyurulardan haberdar ola bilir ve okey oyunu oynaya bilirsiniz.

Facebook Sayfamızda Okey Oynama

Sayfamızı bulduktan ve takip ettikten sonra sıradaki adım oyuna nasıl gireceğiniz.

Oyuna sosyal hesabımızın sayfasında OYNA diye bir düğme göreceksiniz. Bu düğme sayesinde oyuna hızlı erişim sağlaya bilecek hemen oyuna bağlana bileceksiniz.

Önerilerimizden bazıları; Oyunumuz facebook hesabınız ile oynanamaz bu sebeple oyun sayfası açılacak karşınıza ve burada sizlere oyun sistemimiz giriş bilgilerinizi soracaktır.

Bu kısımda yapmanız gereken kayıtlı bir kullanıcı değilseniz siteye kayıt olarak gerçek bir oyuncu adı ile oyun oynaya bilir veyahut misafir seçeneğini kullanarak oyuna kayıt olmadan hızlıca erişim sağlaya bilirsiniz.

Facebook Okey Oyunu Kuralları

Facebook okey, oyunu standart okey oyunu ile aynı kuralları içermektedir.

Aralarındaki fark ise, bu kuralların ve yöntemlerin uygulanış şeklidir.

Facebook okey oyununda, taş dağıtımı yapay zekâ tarafından yapılmaktadır. Her oyuncunun ekranında, kendi ıstakası ve kendisinin istediği şekilde dizmiş olduğu taşları görünmektedir.

Oyunda, başlayan kişi ilk olarak taşlarını dizer ve vermek istediği taşı seçerek sıradaki oyuncuya verir.

Oyun aynen normal okey oyunu gibi devam eder ve bir oyuncu taşları kurallara uygun olarak ıstakasına dizmeyi tamamladığında biter.

Oyunun ikinci, üçüncü ve dördüncüsünü belirlemek için, kalan kişiler ile aynı şekilde oynanmaya devam edilir.

Facebook okey oyununda da, aynen normal okey oyununda olduğu gibi, 4 farklı renkte, üzerinde 1’den 13’e kadar numaraların olduğu taşlar vardır (her taştan ikişer tane vardır).

Ayrıca, normal okey oyununda olduğu gibi, 2 adet renksiz ve numarasız sahte okey taşları (joker taşları) da bulunmaktadır.

Bu taşlar, gerçek okey taşının yerine geçebilme özelliğine sahiptir.

Facebook okey oyununu diğer okey oyunlarından ayıran en büyük özellik, oyunun online sohbet ortamı içerisinde oynanıyor olmasıdır.

Bu oyunu oynarken, oyuncular aynı zamanda sohbet edebilmekte ve yeni arkadaşlıklar kurabilmektedir.

Ayrıca, her oyun grubunun veya sohbet odasının, kurucuları tarafından belirlenen kendi kuralları olabilmektedir.

Okey oyunumuz sizlere facebook okey üzerinden nasıl okey oynuyorsanız aynı şekilde hizmet vererek kalite sunacağına emin ola bilirsiniz.

Aşağıdaki konularada göz atabilirsiniz