Okey Oyna

Okey odalarında Okey Oyna

Haydi şimdi okey zamanı! Okey oyna ve yeni arkadaşlar edin, bu zevki birlikte yaşa. Okey sitemiz dünyanın çeşitli yerlerinden insanlarla veya yeni, eski demeden arkadaşlarınızla Canlı Okey oynama fırsatı sunuyor.

Online Okey

Hemen Şimdi arkadaşlarınla Okey Oyna Yüzlerce oyuncunun bulunduğu okey salonumuzda yeni oyun arkadaşları ile birlikte okey oynayın, doyasıya sohbet etmenin tadını çıkarın. Okey sitemiz Türkiye'nin çeşitli yerlerinden bağlanan insanlarla, okey oynayarak vaktinizin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Sitemiz sizlere ücretsiz şekilde okey oynama imkanı sunmaktadır.

Okey oynarken bir yandan da sohbet ettiniz mi

2 sene önce - Admin tarafından Ekledi - 1564 Kez Okundu

Okey oynarken sohbet edin

Merhaba arkadaşlar Dünya genelinde, insanların keyifli vakit geçirmek için en çok tercih ettiği klasik Okey oyunların başında düz okey gelir.

sohbet okey
sohbet okey

Oyunculara kendi arkadaş çevreleri ile birçok farklı mecrada eğlenceli vakit geçirme imkânı sunuyor.

Özellikle son dönemde gelişen sosyal mecralar, internet üzerinden online olarak insanları buluşturarak okey oyununu oynama fırsatı sunuyor.

Sohbet ederken okey oynayan en az dört kişinin, reel ya da sanal ortamlarda bir araya gelerek oynadığı bir oyundur.

Bir araya gelen oyuncular ellerindeki taşlardan aynı renkte olanları sıralı olarak dizi seri oluşturmayı, yada farklı renklerde aynı sayıları bir araya getirerek seri oluşturup ellerini açmayı amaçlıyorlar.

Oyun içerisinde, eğer oyuncuların ellerindeki taşlar seri olarak eli açmaya imkan vermiyorsa; aynı renk ve sayıdan oluşan taşlardan klasik okey de en az yedi çift yüz bir okey de ise en az beş çift olarak açma imkanına da sunuyor.

Sohbet ederken Okey oynayın

Sohbetli Okey Oyunu, Son dönemin popüler oyunlarından olan okey oyunu, oyunculara sunduğu farklı oyun türleri ile oldukça fazla tercih edilen klasik oyunlar arasında yer alıyor.

Oyun, düz okey olarak bilinen klasik okeyin yanı sıra, yüz bir okey oyna olarak da oynanıyor.

Ayrıca yüz bir okey kendi içinde katlamalı yüz bir okey ve cezalı yüz bir okey olarak farklı türlerde oynanabiliyor.

Yüz bir okeyin daha geniş oyun yelpazesi, oyunculara oyun esnasında daha keyifli ve heyecanlı vakit geçirmelerini sağlıyor.

Sohbet edip radyo dinleyin ve Okey Oynayın

Sohbet Okey Oyunları, Klasik okeyin en temel kuralı, oyuncuların ellerini ilk açan kişi olmaktır.

Bu oyunda elini ilk açan oyuncu oyunun geri kalanında kazanmak adına avantaj elde ediyor.

Yüz bir okey ise, farklı oyun türlerine bağlı olarak daha geniş kuralları içeriyor.

Oyuncular, ellerini açtıktan sonra, alacakları taşın açılan seriye işlek olmamasına dikkat ediyor eğer atılan taş serinin devamı niteliğinde ise atan oyuncu ceza puanı alıyor.

Ayrıca katlamalı ve cezalı oynanan yüz bir okeyde, oyunculardan biri elini açtığında diğer oyuncular ilk açan oyuncunun açmış olduğu serinin toplam sayı değerinin en az bir fazlası ile açmak zorunda kalıyorlar.

Açılan seride ise, joker olarak kullanılan okey taşı varsa ve bu taşı diğer oyuncular yerine taş işleyerek alırsa, joker taşını açan ilk oyuncu ceza puanı alıyor.

Oyunda dezavantajlı konuma düşüyor.