Okey Oyna

Okey odalarında Okey Oyna

Haydi şimdi okey zamanı! Okey oyna ve yeni arkadaşlar edin, bu zevki birlikte yaşa. Okey sitemiz dünyanın çeşitli yerlerinden insanlarla veya yeni, eski demeden arkadaşlarınızla Canlı Okey oynama fırsatı sunuyor.

Online Okey

Hemen Şimdi arkadaşlarınla Okey Oyna Yüzlerce oyuncunun bulunduğu okey salonumuzda yeni oyun arkadaşları ile birlikte okey oynayın, doyasıya sohbet etmenin tadını çıkarın. Okey sitemiz Türkiye'nin çeşitli yerlerinden bağlanan insanlarla, okey oynayarak vaktinizin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Sitemiz sizlere ücretsiz şekilde okey oynama imkanı sunmaktadır.

Okey oynarken ortada taş bitersen ne olur

1 sene önce - Admin tarafından Ekledi - 1733 Kez Okundu

Okey oyununda ortada taş kalmaz ise

Merhaba canlı okey sever arkadaşlar Oyuna bağlanıp oyun nickleri sağlandıktan sonra Okeyde ortada taş biterse ne olur?

okeyde taş biterse
okeyde taş biterse

Tamamen olay şöyle ki; masa üstünde istekalar aracılığı ile oynanan okey oyna oyununda bir oyun serisi ortalama bir saat kadar sürmektedir.

Bu zaman değişken olup ellerin deha erken ve daha geç bitmesine neden olmaktadır.

Okey oyununda diğer taşlara en çok yardımı dokunan taş okey açılan taş olup per sıralamasında istenilen boşluğu okey açılan taş doldurabilmektedir.

Okey oyununda taşların arka arkaya sıralanmasına per denilmektedir. per örnek olarak şu şekildedir.

1 – 2 – 3 – 4  aynı renk okey taşlarının bu şekilde sıralanışına per denilir.

Yine bir başka per sıralanışı ise şu şekildedir. 6 – 6 – 6 taşları ise farklı renklerde tamamlanarak per olmuş sayılır. aynı renk 6 taşları per olmaz.

Okeyde ortada taş biterse ne olur?

Okey oyununda taşlar masa üstünde ters çevrilerek oyunculara 14 adet dağıtılmaktadır.

Oyuncular aldıkları taşları istekalarına yerleştirdikten sonra ilk kişi oyuna başlar ve herkes elindeki taşları per yapmaya çalışır.

sürekli ya ortadan taş çekilir ya da bir önceki kişinin attığı taş elinizde işinize yarıyor ise onu alabilirsiniz. Okey oyununda işleyişi bu şekilde devam etmektedir.

Okey Oyununda Okey Oynarken Taş Bitince Ne olur

Peki, okeyde ortada taş biterse ne olur diye aklınıza bir soru takılabilir.

Okey oyununda canlı olarak her hangi bir ortamda masada oynuyorsanız ortada taş biterse ve kimse oyunu açamazsa oyun o el bitmiş ve kimse sayı alamamış demektir.

Yani taşlar masada tekrar ters çevrilerek yeni ele geçilmektedir.

İnternette oynanan okey oyununda ortada taş biterse ne olur?

İnternet üzerinden de ki okey siteleri sanal oynanan okey oyununda ortada taş biterse işlem biraz daha gerçek okeyden farklı olmaktadır.

İnternet üzerinde oynadığınız okeyde taşlar otomatik olarak diğer 3 kişi çekmekte siz ise taşı tutarak istekanıza çekmektesiniz.

Eğer internette okey taşları ortada biterse bir uyarı gelmektedir.

Bu uyarıda oyun bitsin mi yoksa taşlar yeniden ortaya alınsın mı diye bir uyarı gelmektedir.

Siz bitsin derseniz oyun yeniden başlar, yeniden ortaya alınsın derseniz taşlar otomatik olarak ortaya alınır ve oyun kaldığı yerden devam eder.

Oyun bitinceye kadar işlem bu şekilde devam etmektedir.